Новини
25.09.2015
У Сваляві встановили скульптуру-бочку для мінеральної води

Скульптурна композиція складатиметься з бочок з мінеральною водою. докладніше

09.07.2015
Лікування водою

Чи може вода позбавити людину від небезпечних недуг та серйозних захворювань? Так. Подібне лікування здатне надати універсального впливу на весь організм людини. докладніше

24.04.2015
Gerolsteiner замість їжі

Gerolsteiner запустив кампанію по просуванню води як головного продукту харчування. докладніше

Головна / Питання-відповідь

Питання-відповідь

Який склад питної води є оптимальним?

За результатами численних досліджень більшість фахівців визначають наступний склад води, як оптимальний:

• кальцій та магній – 30-50 мг в 1 л води (кальцію повинно бути більше магнію);

• натрій та калій – до 80 мг;

• сульфати – до 50 мг;

• хлориди – до 50 мг;

• бікарбонати – до 200 мг.

Вода такого складу може без будь-яких обмежень постійно використовуватися здоровими людьми в сирому вигляді при гарантії її санітарної безпеки.

 

Як правильно вживати мінеральну воду?

Користь мінеральної води багато в чому залежить від правильного вживання. Так, при нормальній кислотності шлунка мінеральну воду потрібно пити за 30 хвилин до їжі, при зниженій – за 10 хвилин, а при підвищеній – за годину-півтори, попередньо випустив гази.

А при захворюваннях печінки та жовчного міхура мінеральну воду і зовсім рекомендується пити через півгодини після їжі. Перед вживанням лікувальної мінеральної води необхідно проконсультуватися з лікарем, адже різні мінеральні води володіють різним хімічним складом і можуть бути показані до застосування в залежності від основного захворювання. Так, сульфідна мінеральна вода знижую секрецію шлункового соку, знижуючи його кислотність, а хлоридна навпаки – підвищує секрецію.

Для лікування анемії показана вода, збагачена залізом, а при неврозах – бромом. Важливе значення має і температура мінеральної води: комусь показана вода кімнатної температури, а для когось корисна гаряча мінералка. Тому тільки лікар допоможе визначити, яка мінеральна вода найкраща саме для вас.

 

Якою буває мінеральна вода?

У першу чергу потрібно пам’ятати про те, що вся мінеральна вода ділиться на три типи, залежно від обсягу солей в ній. Вода з вмістом солей менше 500 мг/л – це столова мінеральна вода, яку можна пити скільки завгодно, а також використовувати для приготування їжі та різних напоїв.

Питна вода абсолютно нешкідлива, не має протипоказань, однак і її лікувальний ефект не настільки відчутний. Столова мінеральна вода благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, активізує обмінні процеси в організмі, сприяє виведенню шлаків.

Вода з вмістом солей від 500 до 1000 мг/л – це лікувально-столова вода. Пити її рекомендують в обмеженій кількості – тоді вона матиме благотворний вплив на організм. А от якщо зловживати лікувально-столовою водою, то можуть виникнути проблеми зі здоров’ям у вигляді порушення сольового балансу в організмі, загострення хронічних захворювань.

Нарешті, вода з вмістом солей більше 1000 мг/л – це лікувальна мінеральна вода, яка вживається виключно за лікарським показанням, з дозволу лікаря. Мінеральна вода також буває газована і негазована.

 

Вода в пластиковій упаковці менш бажана до вживання?

Насправді, якщо продукт дійсно якісний, то він збереже свої властивості і в РЕТ-тарі, і в склі. Єдина умова – повинні бути дотримані терміни та умови зберігання. Тінь на тин, як кажуть, в цьому питанні навели виробники неякісної води, вони-то якраз і розливають свій сурогат не в РЕТ (поліетіфталат), а в РЕ-пляшку (поліетилен). В таких ємностях воду зберігати, дійсно, не рекомендується.

Звертайте увагу на пляшку. Як правило, серйозні виробники, які розливають воду відомих торгових марок, розміщують на ній свій торговий або інший характерний знак, маркують кришку для того, щоб вберегти продукт від підробок.

 

Як мінеральну воду зберігати?

1. Столову мінеральну воду можна ставити в холодильник та пити охолодженою.

2. Не розміщуйте лікувальну мінеральну воду в холодильнику, а зберігайте її в темному прохолодному місці.

 

Коли і як краще пити воду?

Виявляється, навіть воду потрібно вживати правильно. Принаймні, фахівці не рекомендують пити воду під час швидкої ходьби, бігу, рухливих ігор та спортивних змагань. Не рекомендується вживати воду під час їжі, оскільки це погіршує травлення.

Вранці за півгодини до сніданку потрібно випивати від половини до повної склянки сирої питної води. Людям із захворюваннями серця або печінки пити воду треба не всю відразу, а поступово, невеликими порціями. Оптимальною для організму є вода температурою від 11 до 14 градусів.

 

12


 

© 2011-2021, Корпорація «Українські Мінеральні Води»

Виготовлення сайту від «Oznaka»

Україна, 03038, Київ, вул. Ямська, 28

тел.: 38 (044) 496-74-50, 496-74-55

E-mail: marketing@umw.com.ua