Куяльник

Куяльник

Мінеральна лікувально-столова хлоридна натрієва сильногазована вода

Після освоєння південних територій в Одесі між Куяльницьким та Хаджибейським лиманами в 19-му столітті набув розвитку курорт «Куяльник». Для відновлення після лікування опорно-рухової системи успішно застосовувалися грязі з лиману Куяльник (первинна турецька назва).

Тоді ж на території лиману були помічені самовиливні джерела з характерним солонуватим смаком води та явно вираженими лікувальними властивостями. Воду почали використовувати на курорті для профілактики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. На початку 20-го століття ця вода була повністю досліджена вченими. Хтось вдало назвав Куяльницький лиман "нерукотворною фармацевтичною фабрикою". Дійсно, в надрах землі відбувається складний технологічний процес уворення мінеральної води.

Вона проникає з поверхні землі вглиб горизонтів підземних вод, завдяки чому насичується різними солями. Відомо лише, що в різних горизонтах вода насичується різними солями, це надає їй незвичайного смаку. Пізніше дослідниками було встановлено, що глибоко під землею в умовах високого тиску та температури відбувається природний синтез газоподібних, рідких та твердих речовин органічного та неорганічного походження. В результаті на поверхню підіймається багата на солі та органічні сполуки вода, яка має біологічну активність.

Промисловий розлив мінеральної води «Куяльник» розпочато в 1948 році на території курорту. А в 1961 році поряд з курортом був побудований завод з випуску мінеральної води в склотарі 0,5 л. З 1995 року завод розливає воду в ПЕТ-тару. Зараз вода випускається в пляшках 0,5 л, 1,5 л та 6 л. 

© 2011-2021, Корпорація «Українські Мінеральні Води»

Виготовлення сайту від «Oznaka»

Україна, 03038, Київ, вул. Ямська, 28

тел.: 38 (044) 496-74-50, 496-74-55

E-mail: marketing@umw.com.ua